A 2021/2022-es tanév általános iskolai első osztályaiba 2021. április 15-16-án lesz a beiratkozás.

Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

- Születési anyakönyvi kivonat

- A gyermek lakcímkártyája

- A gyermek TAJ kártyája

- Nyilatkozat arról, hogy életvitelszerűen hol lakik a gyermek (a dokumentum ITT tölthető le )

- Nyilatkozat arról, hogy a szülői jogokat ki/ kik gyakorolhatják (a dokumentum ITT tölthető le )

- Nyilatkozat a szabadon választott tantárgyakról (a dokumentum ITT tölthető le )

- Amennyiben van szakértői vélemény

Felvételt nyerhet a Köztérre:
- A Pécsi Köztársaság Téri Általános Iskola körzettel rendelkezik, tehát elsősorban a körzetes tanulók nyernek felvételt. Körzeten kívüli tanulók felvételére a létszámkorlátok függvényében van lehetőség. (A körzethez tartozó utcák jegyzéke ITT tekinthető meg.)
- Körzetesnek tekinthető az a tanuló is, akinek a lakhelye az iskola épületének 1km-es körzetén belül van.
- Körzetesnek tekinthető az is, akinek a szülei, gondviselői munkahelye az iskola körzetében található.
- A szabadon maradt helyekre pécsi lakcímmel nem rendelkező gyermekek felvételére is van lehetőség.