A Pécsi Köztársaság Téri Általános Iskola Diákbizottsága

Hangtechnika: Kalányos Zsófia, Józsa Márk

Diákstúdió: Nagy Péter

Diákönkormányzat munkáját segítő tanár: Danka Edit

Az iskolánkban hosszú évek óta létezik Diákönkormányzat. Az utóbbi időben szerepe és tevékenységi köre is változóban van. Nagyobb hangsúlyt kapott a környezettudatos nevelés a hulladékgyűjtéssel, de már nem csak papírt, hanem elemeket, elektromos hulladékot és PET palackot is gyűjtünk. Megmaradtak a hagyományos ünnepeink, mint télapó vagy farsang, de újítani is próbálunk. A legsikeresebb a Halloween éjszaka volt, melyen a belépő is kemény megpróbáltatás volt, végigmenni egy ijesztő folyosón bekötött szemmel. Valentin napon szívküldi üzeneteket küldhettünk egymásnak. Decemberben megünnepeltük az ölelés napját az udvaron, ingyen öleléseket osztottunk.

Havonta összeülünk és megbeszéljük a ránk váró feladatokat. Kiválasztjuk a felelősöket, segítőket, programok szervezésére ötletelünk.

Évente egyszer Diákközgyűlést tartunk, ahol értékeljük az IDB munkáját, új tisztségviselőket választunk a leköszönők helyett, esetlegesen felmerülő problémákat megvitatjuk.

Ne feledkezzünk meg a nyári táborokról sem, hisz minden nyáron az iskolánkból jelentkező tanulókat egy hétre a Balatonra visszük táborozni. A legnagyobb buli az évben. Táboraink mindig egy téma köré csoportosulnak. 2017-ben hippi tábort csináltunk. 2018-ban helyszínelőkké fogunk válni és megalakítjuk a KHCS-t, azaz a Köztéri Helyszínelő Csoportot. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!