Alsós munkaközösség

Szemmelrockné Graics Bettina

4. b
Balogh Józsefné

Alsós munkaközösségünk tagjai felkészült, az újra nyitott, vállalkozó kedvű pedagógusok, akik „gyermekbarát”, játékos módszerekkel teremtik meg a nyugodt, felszabadult és hatékony tanulás feltételeit, így biztosítva a kisdiákok képességeinek sokoldalú fejlesztését. Célunk az iskola megszerettetése, a tanuláshoz a tudáshoz való pozitív viszony kialakítása, hiszen ez meghatározó a gyerekek későbbi sikeressége és motivációja szempontjából. Fontosnak tartjuk a tanító néni személyét, a közösségi kapcsolatok kialakítását, így alsósaink 4. osztályig maradnak tanítójukkal és egy napközis csoportot alkotnak.

Munkánk során együttműködünk a környékbeli óvodákkal, nyelvi foglalkozások, kölcsönös látogatások, eszmecserék szervezésével. Leendő elsőseink novemberben "Suli kóstolgató" néven játékos képességfejlesztő foglalkozásokon ismerkedhetnek meg az iskolával és a tanító nénikkel. Februárban nyílt tanítási napot szervezünk , ahol betekinthetnek az itt folyó tanórai munkába.