Napközis munkaközösség

Pap Noémi

Skáfár Kata

Stefán Andrea

Napjaink rohanó világában arra törekszünk, hogy a gondjainkra bízott gyerekek számára meghitt és biztonságos légkört teremtsünk a napközi keretein belül, amelynek a tanítás utáni pihenés, regenerálódás és játék mellett megfelelő feltételeket kell nyújtania a tanuláshoz és a szabadidő tartalmas eltöltéséhez.
Ennek tudatában az évek folyamán sokat változott a napközis élet. A tanulás, a házi feladatok elkészítése, a gyakorlás és a felzárkóztatás, tehetséges tanulóinkkal való foglalkozás mellett fontosak tartjuk a szabadidős tevékenységek sokszínűségét, változatosságát is. Ezért péntekenként klubnapközis foglalkozásokat tartunk, ahol az azonos érdeklődésű gyerekek játszhatnak, "ügyeskedhetnek", sportolhatnak, sokoldalúan fejleszthetik képességeiket, kipróbálhatják magukat többféle tevékenységformában is. A változatos programok, foglalkozások közben az alapkészségek és képességek fejlesztése játékos formában történik meg, és a gyerekek ezek révén is megtanulnak közösségben élni, együttműködni.