NYÁRI TÁBOR

Iskolánk tanulói évtizedek óta nyáron, Balatonfenyves-alsón táboroznak. A tábor célja a közös élmények szerzése, a közösségépítés, pihenés, szórakozás, és megérdemelt jutalom. Iskolánkból közel száz fős csoport tölti gondtalan szórakozással, fürdéssel, sportolással a többnyire "felhőtlen" hetet. Szorgalmas előkészítő munka nyomán, sok színes, élvezetes program, játék, strandolás, tábortűz, dalolás, tánc, disco és a badacsonyi, keszthelyi kirándulás, sétahajózás teszi felejthetetlenné ezeket a napokat. Több tanulónknak talán ez az egyetlen nyaralási, élményszerzési lehetőség. Az egyik legnagyobb értéke pedig - gyereknek és felnőttnek egyaránt - hogy barátok közt, a megszokott társaság biztonságában váltak emberi kapcsolataink szorosabbá, értékesebbé, tartalmasabbá.

TÁJÉKOZTATÓ A BALATONI TÁBORRÓL

Időpont: évente változó beosztás alapján nyári szünetben
Hely: Balatonfenyves- alsó 3. sz. tábor
Cím: 8646 Balatonfenyves-Alsó Mária u. 55.

A gyülekezéskor le kell adni: szülői nyilatkozatot, arról hogy a gyermek egészséges, és a tb kártya másolatát.
El kell hozni: a diákigazolványt, és akinek van a vasúti kedvezményre jogosító igazolványt. Ágyneműhuzatot /lepedőt, paplan- és párnahuzatot/. A tábori programokhoz a gyerekek hozhatnak, sportszereket, játékokat, cd/dvd lemezt, rádiót, fényképezőgépet, napozáshoz gyékényt stb., ezekért a felelősséget azonban nekik kell vállalniuk.
Ajánlott felszerelés: több váltás fehérnemű, zoknik, hálóruha, műanyag papucs, tisztálkodási felszerelések, törölköző, fürdőlepedő, fürdőruhák, melegítő, pulóver, esőkabát, rövid nadrágok, pólók, nyári cipő, zárt cipő /sportoláshoz is /, naptej, szúnyogriasztó, az állandóan szedett gyógyszer. / készítsenek leltárt, és a holmijukat jelöljék meg / Mivel a vízben kagylók stb. lehetnek érdemes hozni egy vízben használható szandált/. A tábor témájához kapcsolódó öltözet.
Zsebpénz: a gyerekek a táborban négyszeri étkezést, első nap már meleg ebédet, utolsó nap úti csomagot kapnak, ezért minimális zsebpénzt hozzanak.
Élelem: a gyerekeknek csak első nap délelőtt van szükségük élelemre, ezen felül csak nem romlandó, tartós élelmiszer hozható.
Látogatás: szombaton és vasárnap 10 órától 17-ig a gyerekek látogathatók. Ezen időben a gyerekek a tábort táborvezetői engedéllyel elhagyhatják. A látogatók a hálóhelyekre nem mehetnek be, csak a közös helyiségeket használhatják.
A tábor lemondása: ha a tanuló a táborozáson nem tud részt venni, azt minél előbb jelezze a táborvezetőnél. A teljes költséget csak akkor tudjuk visszatéríteni, ha találunk helyettest.
A tábor megszakítása: amennyiben a tanuló megbetegszik, az étkezési díj arányos részét tudjuk visszatéríteni.
Egyéb tudnivalók: Az a tanuló, aki súlyos rendbontást, rongálást követ el, tábort el kell hagynia, hazaszállításáról a szülőnek kell gondoskodnia és csak az étkezési költség arányos részét fizetjük vissza.
Az okozott kárt a gyerekeknek meg kell téríteni!
A táborban orvosi ügyelet van.
A versenyekhez, vetélkedőkhöz bármilyen reklámtárgy, játék, ajándék felajánlását szívesen vesszük és megköszönjük. Ezeket az utolsó tanítási napig kérjük leadni a táborvezetőnek